Naslovnica Sport Široki izgubio od Borca

Široki izgubio od Borca

49
0

Košarkaši Širokog doživjeli su neugodan poraz od vodeće momčadi ABA 2 lige Borca iz Čačka s rezultatom 74:93. Iako je na Pecaru stigla vodeća momčad ABA 2 lige, nešto raniji termin utjecao je da posjeta u dvorani na Pecari bude znatno manja nego je to uobičajeno. Početak utakmice je protekao u dosta izjedančenom tonu, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, sve dok se Širokobriježani nisu u drugom dijelu druge četvrtine odvojili sjajnom serijom Matea Drežnjaka na osam razlike (19:11). Široki nije ispuštao vodstvo ni u drugoj četvrtini sve do pred sami kraj ove dionice. Gosti iz Čačka bi se znali približiti na jedan ili dva razlike, ali ubrzo bi se domaći opet odvojili na pet ili šest razlike. Ipak gosti rade seriju od 8:0 i prelaze u vodstvo nakon dugo vremena (42:45). A prvo poluvrijeme se završava izjednačenim rezultatom (46:46) nakon što je Zubac pogodio za izjednačenje. Nastavak susreta nešto bolje su otvorili igrači Borca. U prvih nekoliko minuta treće četvrtine održavali su prednost od nekoliko poena razlike, a sredinom ove dionice odvajaju se i na 14 koševa prednosti. Igra Širokobriježana bila je puna tehničkih grešaka i nepovezane igre u napadu, dok su Čačani pokazali zašto su trenutno vodeća momčad u drugoj ABA ligi samo jednim porazom u devet kola. Širokobriježani su pokušavali pred kraj smanjiti veliku prednost gostiju, ali značajniji iskorak nisu uspjeli napraviti. Na kraju se utakmica završila pobjedom Borca uz rezultat 74:93. Široki u idućem kolu gostuje u Sutjeci, dok Borac na svome terenu dočekuje beogradski Dynamic.