Naslovnica Sport Široki pobjedio Split

Široki pobjedio Split

31
0

HKK Široki je u 11. kolu ABA 2 lige pobijedio KK Split rezultatom 103:84. Gosti su u Široki Brijeg stigli s novim trenerom. Na klupu Splita vratio se Ivica Skelin. Momčadi su se u prvih pet minuta izmjenjivale u vodstvu, ali tada Široki uzima stvar u svoje ruke, posebno u obrani. Prave seriju od čak 22:2, gosti su bez poena bili skoro pet minuta, a semafor je na kraju prve četvrtine pokazivao 31:13 u korist domaćina. Gosti se serijom 9:0 početkom druge četvrtine vraćaju u utakmicu,što nije dugo trajalo. Na čelu s raspoloženim Filipovićem koji je zabijao, asistirao i krao lopte Široki opet odlazi na +17 što je rezultiralo novim time-outom Ivice Skelina. Napad predvođen Filipovićem izgledao je jako dobro, a razigravač Širokog je u prvom poluvremenu svom bivšem klubu postigao čak 19 poena. Na predah se otišlo s rezultatom 57:44. U trećoj četvrtini se nije mnogo promijenilo. Split se krajnjim naporima pokušavao vratiti u utakmicu, došli bi na jednozamenkastu prednost,ali Široki se nije dao. Sjajnom serijom pred kraj četvrtine domaćin je prelomio utakmicu i u posljednjih deset minuta ušao s rezultatom 82:63. Problemi za Široki pojavili su se početkom posljednje četvrtine. U samo dvije minute zbog pet osobnih grešaka igru su morali napustiti Dario Drežnjak i Jure Zubac. To su iskoristili gosti koji su si serijom 11:0 vratili nadu u preokret. Na sreću domaćih navijača Široki se brzo pribrao i nije dopustio da se u posljednjoj čevrtini pokvari sve ono što su gradili kroz prve tri. U posljednjih pet minuta su ušli s 15 poena viška koje su održavali do kraja. Konačni rezultat utakmice glasio je 103:84. Najefikasniji u redovima domaćina bio je Goran Filipović s 29 poena, dok je goste predvodio Toni Filipović sa 19 poena. Široki će u sljedećem kolu ABA 2 lige na Pecari ugostiti Helios Domžale.