Naslovnica Sport HKK Široki ostvario još jednu pobjedu

HKK Široki ostvario još jednu pobjedu

34
0

HKK Široki je u 12. kolu ABA 2 lige na Pecari pobijedio KK Helios Suns Domžale rezultatom 75:58. Obje momčadi su utakmicu dočekale s istim omjerom od šest pobjeda i pet poraza. U prvom dijelu sezone, Helios je pobijedio Široki 84:70, ali je Široki u utakmicu ušao kao blagi favorit zbog dobre forme i domaćeg parketa. Široki je sjajno ušao u utakmicu. Igrači Hrvoja Vlašića su bili agresivni u obrani na što gosti iz Domžala nisu imali odgovor. Nakon četiri minute igre domaćin je vodio s 15:2 i Helios je bio primoran pozvati minutu odmora. Domaćin je drugu četvrtinu otvorio sa skoro pet minuta igre bez ubačenog koša, što je iskoristio Helios koji se potpuno vratio u utakmicu. Momčadi su se do kraja prvog poluvremena izmjenjivale u vodstvu, a na predah se odlazi s rezultatom 41:37 u korist Širokog. Iz svlačionice je na drugo poluvrijeme izašla momčad Širokog s početka utakmice. Fokus je bio na obrani kojom se došlo do nešto lakših poena i ubrzo se opet stvorila ugodna dvoznamenkasta prednost. Gosti nisu imali odgovor na raspoloženu braću Drežnjak pa je semafor na ulazu u posljednjih deset minuta pokazivao 63:48. Široki je kontrolirao i posljednjih deset minuta. Gostima nisu dopuštali ni mrvicu nade u povratak te sa konačnih 75:58 stigao do sedme pobjede u ABA 2 ligi i nastavio borbu za doigravanje. Najbolji u redovima domaćina bili su Dario s 19 i Mateo Drežnjak sa 15 poena, dok je goste predvodio Blaž Mahkovic sa 15 poena.

Široki će u sljedećem kolu na Pecari ugostiti ekipu Rogaške.