Naslovnica Sport Marin Čilić u osmini finala

Marin Čilić u osmini finala

46
0

Marin Čilić se plasirao u osminu finala Australian Opena nakon pobjede nad Robertom Bautistom Agutom sa 6:7, 6:4, 6:0, 5:7 i 6:3. Međugorac je iznenadio favoriziranog devetog nositelja turnira i slavio je nakon četiri sata i 13 minuta igre. Bautista Agut je dobio prvi set nakon tie-breaka rezultaom 7:6 (3), no potom je Čilić sjajno odigrao iduća dva seta. Najprije mu je jedan break bio dovoljan za 6:4, a potom je u trećem setu bez izgubljenog gema pomeo Španjolca i poveo s 2:1 u setovima. U četvrtom setu Čilić je napravio break već u prvom gemu i stigao do 2:0 i 3:1, no Španjolac je spasio izgubljeni set i meč te preokrenuo rezultat na 7:5, odnosno za 2:2 u setovima. I u odlučujućem petom setu Čilić je napravio break u prvom gemu, ali za razliku od prethodnog uspio je zadržati prednost, do kraja napraviti još jedan break te slaviti sa 6:3. Čilić će u osmini finala igrati s pobjednikom dvoboja Grka Stefanosa Tsitsipasa i Kanađanina Miloš Raonić.