Naslovnica Sport Široki uvjerljivo bolji

Široki uvjerljivo bolji

0
45

Široki je u sklopu 18. kola košarkaškog prvenstva BiH uvjerljivo na svojoj Pecari bio bolji od KK Proma iz Donjeg Vakufa uz konačan rezultat 94:83. Početak utakmice otvorili su gosti,no nakon par minuta Široki dolazi do vodstva. Gosti predvođeni Amerikancima Ervinom II i Allenom držali su korak sa Širokom sve do samog kraja ove dionice koja se završila s rezultatom 25:25. Da nije Filipović pogodio tricu, gosti bi ovu dionicu i dobili. Ipak Široki na početku drugog nastavka igre radi veliku seriju od 13:0 i tu je stvara značajnu zalihu za ostatak susreta. Gosti u drugoj četvrtini nikako nisu mogli doći do izražaja te obraniti napadački raspoložene Daria Drežnjaka i Matea Čolaka. Na poluvrijeme odlaze s rezultatom 52:36. Treća četvrtina je ipak bila na strani Širokog. Nijedna momčad kroz cijelu četvrtinu nije uspijevala napraviti neku veću seriju, tako da se ni gosti nisu mogli značajnije približiti Širkobriježanima, ali isto tako Široki nije drastično povećao svoju prednost. Široki je u ovoj dionici postigao tri koša više od igrača Proma nakon čega su ovu dionicu okončali s ukupnih plus 19 u svoju korist. U poslijednoj četvrtini nije bilo nekih značajnijih promjena, osim da su Vakufljani smanjili prednost Širokog, ali nedovoljno da bi ugrozili i konačnu pobjedu Širokobriježana. Konačan rezultat na kraju glasio je 94:83 za Široki. Široki je imao čak petoricu igrača s dvoznamenkastim učinkom, a najbolji su bili Dario Drežnjak i Mateo Čolak s po 18 koševa. Drežnjak je dodao još i tri skoka i tri asistencije te četiri ukradene lopte, a Čolak je pridodao šest skokova i dvije asistencije. Dobru utakmicu odigrali su i Ivan Karačić (13 koševa, sedam skokova i pet asistencija) te Mateo Drežnjak (12 koševa, tri skoka i tri asistencije) i Goran Filipović (12 koševa). Kod gostiju prva imena su bila Admir Džihan (17 koševa, dva skoka i četiri asistencije) te Stavian Allen (15 koševa, četiri skoka) i Imran Fazlić (13 koševa, sedam skokova i dvije asistencije).